Prof. Dr. Özge Çelik TÜBİTAK “COST Info Day in Turkey” Toplantısında Üniversitemizi Temsil Etti

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Özge Çelik, 21 Ocak Salı günü TÜBİTAK Başkanlık Binası Feza Gürsey Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen TÜBİTAK “COST Info Day in Turkey” başlıklı toplantıya İKÜ TPDB PrG-K’yı temsilen katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal yaptı. 

Prof. Dr. Mandal konuşmasında;

“ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Üniversite-Sanayi İş Birliği Ulusal Kongresi”

İKÜ Teknoloji ve Proje Destek Birimi, 27-28 Kasım tarihlerinde Harbiye Askeri Müzesi’nde düzenlenen “ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Üniversite-Sanayi İş birliği Ulusal Kongresi”nde stant açarak üniversitemizi temsil etti. Türkiye’nin pek çok yerinden Teknoloji Transfer Ofisleri’nin katıldığı fuarda, akademisyenlerin ve girişimcilerin patentleri tanıtıldı. Fizik Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Sevim Akyüz’ün üç adet posteri de fuarda sergilendi. 
 

[ARBİS]EuroNanoMed III 2020 Yılı Çağrısı Açıldı

EuroNanoMed III (ERA-NET on NanoMedicine) projesi Ufuk 2020 alt alanlarından "Nanoteknoloji, İleri Malzemeler, İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri" kapsamında desteklenmekte olan ve TÜBİTAK’ın da ortak olarak yer aldığı bir projedir. Projede, nanotıp alanındaki yenilikçi yaklaşımları içeren translasyonel araştırma projelerinin desteklenmesi ve devlet kuruluşları ile özel kuruluşlardaki araştırma grupları arasında uluslararası işbirliklerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Ufuk2020 Marie S. Curie Alanı Araştırma ve Yenilikçilik Değişim Programı (RISE) 2019 Yılı Çağrısı

Ufuk2020 Programı altında yer alan Marie Skłodowska Curie Uluslararası Burs ve Araştırma Dolaşım Destekleri (MSCA); sunduğu yenilikçi ve mükemmel araştırma eğitimi fırsatları; cazip kariyer ve bilgi paylaşımı olanakları, uluslararası ve sektörler arası hareketlilik programları ile araştırmacıları kariyerlerinin farklı seviyelerinde desteklemektedir.
 

[ARBİS]ICT-AGRI-FOOD, ICRAD ve FOSC Çağrıları Bilgilendirme Toplantısı

Ufuk2020 kapsamında desteklenen ICT-AGRI-FOOD, FOSC, ICRAD Era-Net Cofund projeleri kapsamında açılan çağrılar hakkında 03/12/2019 tarihinde TÜBİTAK Başkanlık Binasında bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. İlgili çağrıların kapsamı aşağıda verilmiştir. Bu alanda proje hazırlamak isteyen araştırmacıların katılımı beklenmektedir.

Kayıt yaptırmak için tıklayın.

Tarih: 3 Aralık 2019 
Saat: 10.00-12.30

Teknoloji ve Proje Destek Birimi Kuluçka Merkezi 2019 “Fikrin mi Var?” Ödül Töreni

Teknoloji ve Proje Destek Birimi Kuluçka Merkezi’nin “Fikrin mi Var?” başlıklı 2019 Çağrı Dönemi’nde dereceye giren ilk üç başvuru sahibine 14 Kasım 2019 Perşembe günü Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törenle ödülleri dağıtıldı.

Avrupa Birliği Ufuk2020 Programı Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler Alanı Çağrıları

Avrupa Birliği’nin Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine hibe destek sağlayan Ufuk2020 Programı’nın Türkiye’deki koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yapılmaktadır. Söz konusu program araştırmacılarımıza  yönelik (destek oranı %100’dür) önemli destek fırsatları sunmaktadır. Ayrıca ilgili program kapsamında genel gider masraflarının karşılanması için toplam bütçenin %25'i kadar kurum payı da sağlanmaktadır.

Yenilikçi Eğitim Ağları (Innovative Training Networks - ITN) Çağrısı

Detaylarını internet sitesinde bulabileceğiniz (https://ufuk2020.org.tr/tr/h2020/marie-curie/itn) Ufuk2020 Marie Sklodowska Curie Uluslararası Burs ve Dolaşım Destekleri kapsamında Eylül ayında açılan Yenilikçi Eğitim Ağları (Innovative Training Networks - ITN) çağrısı için Avrupa Komisyonu 14 Ocak 2020 tarihine kadar proje önerilerini kabul etmektedir.

"Fikrin mi var?"

İstanbul Kültür Üniversitesi Teknoloji ve Proje Destek Birimi (TPDB) Kuluçka Merkezi (fİKÜr) tarafından 21 Ocak 2019 tarihinde açılan “Fikrin mi var?” Çağrısına başvurarak destek kapsamına alınan; yazılım, robotik, biyo-teknoloji, malzeme ve sosyal girişimcilik alanlarındaki 8 proje arasından ilk üçe girenler, 30 Ekim 2019’daki yarışma jürisinde belirlendi. Dereceye giren girişimcilerimizin ödüllerinin verileceği ödül törenimiz 14 Kasım 2019’da gerçekleşecektir.

Ödüller:
Birincilik 7500 TL
İkincilik 5000 TL
Üçüncülük 2500 TL