TÜBİTAK 2242 Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışması 

TÜBİTAK - BİDEB tarafından ülkemiz ve KKTC'deki tüm üniversitelerin ÖN LİSANS ve LİSANS  ÖĞRENCİLERİ'nin ülkemizin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda bilimsel çözümler üretmelerini ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini arttıracak projeler geliştirmelerini teşvik etmek amacıyla 2242 ÜNİVERSİTE  ÖĞRENCİLER ARAŞTIRMA PROJE YARIŞMALARI düzenlenmiştir.

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması’nda  “akıllı şehirler ve ulaşım”, “bilgi ve iletişim teknolojileri” , “eğitim”, “enerji ve çevre”, “gıda ve tarım”, “makine imalatı ve otomotiv”, “sağlık”, “savunma, uzay ve havacılık”, “sosyal yenilikçilik ve girişimcilik” olmak üzere dokuz kategori bulunmaktadır. Yarışmaya bireysel olarak veya en fazla üç öğrenciden oluşan takımlar halinde başvuru yapılabilecektir. Ön incelemeyi geçen projeler jüriler tarafından değerlendirildikten sonra, başarılı bulunan projeler bölge yarışmalarına davet edilecek. Bölge yarışmalarında başarılı olan projelere birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri; Bölgelerde birincilik alan projeler, final yarışmasına katılma hakkı kazanacak. Final yarışmasında başarılı bulunan projelere Final Dereceleri olarak birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülleri verilecek.

Yarışma kapsamında başvurular,  31 Mayıs 2019 tarihine kadar  https://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden çevrimiçi olarak yapılabilmektedir. Başvuru yapabilmek için öğrenci/ler ve varsa danışmanın ARBİS’e kayıtlı olması gerekmektedir. (Bkz. https://arbis.tubitak.gov.tr)
 

TÜBİTAK 2242 Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışması


Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız. 
 

TÜBİTAK 2242 Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışması