TÜBİTAK ARDEB Projeleri Tanıtım Semineri 

Teknoloji ve Proje Destek Birimi Proje Geliştirme Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “TÜBİTAK ARDEB Proje türleri, proje yazımı ve  başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlar” ile ilgili  seminer 28 Mart 2019  Perşembe günü İKÜ Ataköy Kampüsü 1. Kat Çok Amaçlı Seminer Salonunda yapıldı. 

ARDEBÜniversitemizin talebi üzerine TÜBİTAK tarafından görevlendirilen   ARDEB (Araştırma Destek Programları Başkanlığı) Tarım, Ormancılık ve Veterinerlik Araştırma Destek Grubu Koordinatörü Dr. Sayın Naci SAĞLAM, düzenlenen seminerde davetli konuşmacı olarak bilgi  verdi. 

Dr. Sağlam yaptığı sunumlarda, TÜBİTAK ARDEB Proje türleri olan: “1000 - Üniversitelerin Ar-Ge Potansiyelinin Artırılmasına Yönelik Destek Programı”, “1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı”, “3501 - Kariyer Geliştirme Programı”, “1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı”, “1002 Hızlı Destek Programı”, “1007 - Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı”, “1004 - Mükemmeliyet Merkezi Destek Programı”, “BİDEB 2244 Sanayi Doktora Programı”, “BİDEB 2237-B Proje Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı”nı tanıttı. Başvuru koşullarını, bütçelerini ve sürelerini açıkladı. Hangi desteğin yapılacak çalışmaya daha uygun olacağını araştırmacıların önceden belirleyebilmesi için kullanıcıların hizmetine sunulan  çevrimiçi TÜBİTAK DESTEK PROGRAMLARI SİHİRBAZI ( https://sihirbaz.tubitak.gov.tr/)nı tanıttı. 

Seminerin ikinci bölümünde Dr. Sağlam, “Proje Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” hakkında bilgi verdi. Toplantı katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi. Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Nihal Sarıer Dr. Naci Sağlam’a teşekkür ederek, Üniversitemizin anı tabağını takdim etti.     
 

ARDEB TanıtımSunumu-İstKültürÜniv  
ARDEB ProjeBaşvuruDikkatEdilecekHususlar- İstKültürÜniv